Terra Madre Salone del Gusto 2018

Všechny novinky o největší mezinárodní události věnované jídlu jsou online…od teď!   

 

Program Terra Madre Salone del Gusto (Matka Země – Salon chutí) 2018 je nyní online a bude aktualizován o všechny události tohoto dvanáctého ročníku.

Nejdůležitější mezinárodní událost věnovaná kultuře jídla, která se bude konat v Turínu (Itálie), od 20. do 24. září, s 5.000 delegáty ze 160 zemí, kromě 800 vystavovatelů, 300 Slow Food Presidií a 500 potravinářských komunit sítě Terra Madre, představí mnoho novinek:

 

  • Pět rozsáhlých oblastí věnovaných každá jednomu důležitému tématu, ve kterém Slow Food zasahuje aktivitami, kampaněmi a projekty představenými ve světě díky své síti členů a aktivistů. Každé z témat představuje globální problém, který hnutí Slow Food navrhuje řešit pozitivním přístupem založeným na závazku každého. Z tohoto důvodu tematické oblasti nesou název Food for Change (Potravinami ke změně): potravinami ke změně je revoluce, kterou chceme zahájit a představit široké veřejnosti s interaktivními a vzdělávacími cestami, fóry, diskusemi a laboratořemi chutí, a tím každému poskytnout nástroje pro změnu počínaje každodenními volbami. Zde je program tematických oblastí:

 

#foodforchange Slow Meat („Pomalé“ maso)

#foodforchange Slow Fish („Pomalé“ ryby)

#foodforchange Seed (Semena)

#foodforchange Food and Health (Potraviny a zdraví)

#foodforchange Bees and Insects (Včely a hmyz)

 

  • Trh, tematické oblasti a fóra se uskuteční v pavilonech veletržního centra Lingotto Fiere, zatímco město Turín a celá oblast Piemont budou protagonisty stovek akcí a aktivit, které budou rozvíjet, s různými představiteli a širokou škálou přístupů, témata, jež jsou středem každodenní činnosti sítě Slow Food a Terra Madre. K dnešnímu dni je to více než 200 aktivit Terra Madre In, událostí organizovaných mimo veletržní centrum Lingotto Fiere, ale které jsou nedílnou součástí oficiálního programu, jenž vidí jako protagonisty aktivity působící v oblasti Piemont, vyzvané prostřednictvím veřejné soutěže, aby navrhly svou iniciativu. Rozhodnutí o vybudování participačního programu je volbou v souladu se záměrem Slow Food, s úmyslem více se otevřít dialogu a konfrontaci, stimulovat úvahy o potravinách, které jíme tak, abychom podpořili změnu stravovacích návyků stále rostoucího počtu osob.

 

  • Aréna Terra Madre, místo setkání a konfrontace ve veletržním centru Lingotto Fiere, věnované zejména třem velkým komunitám v rámci sítě Slow Food a Terra Madre: domorodé, migrující osoby a mládež. S nimi se poprvé společně zamyslíme nad velkými tématy, jež vždy ležely na srdci programu Terra Madre; rozhodující otázky týkající se budoucnosti planety zaujímají jedinečný rozměr, velkou inspiraci i pro ty, kteří nejsou součástí těchto komunit. Aréna je prostor, ve kterém diskuse otevřená veřejnosti převezme kosmopolitní, demokratický a univerzální charakter vlastní síti Terra Madre.

 

Stejně jako u minulých ročníků nebudou chybět fóra a konference, chuťové dílnyškoly vaření, setkání u stolu, oblast zcela vyhrazená B2B, velký prostor pro pouliční kuchyně a řemeslné pivo a mnoho dalších iniciativ rozptýlených po městě, jako jsou divadelní představení a literární četby. I tento rok bude nádherný turínský královský palác Palazzo Reale di Torino hostit ve svém vnitřním nádvoří enotéku, zatímco na přilehlém náměstíčku Piazzetta Reale budou připraveny jídelní vozy.

 

 

Tisková kancelář Terra Madre (Matka Země) Salone del Gusto (Salon chutí) 2018

Slow Food, +39 329 83 212 85 [email protected] – Twitter: @SlowFoodPress

Region Piemonte, +39 011 432 2549 – [email protected]

Město Turín, +39 011 011 21976 – +39 342 1100131 – [email protected]

 

Terra Madre Salone del Gusto je událostí města Turín, hnutí Slow Food a regionu Piemonte ve spolupráci s MIPAAF (italské Ministerstvo zemědělství, potravin a lesnictví), která se uskuteční díky podpoře mnoha společností, včetně oficiálních partnerů: GLEvents-Lingotto Fiere, IREN, Lavazza, Lurisia, Parmigiano Reggiano, Pastificio Di Martino, Quality Beer Academy; s podporou Compagnia di San Paolo, Nadace CRT-Cassa di Risparmio di Torino, Asociací nadací bankovního původu oblasti Piemont (Associazione delle Fondazioni di origine bancaria del Piemonte), Coldiretti; s přispěním IFAD, Evropské unie a CIA.

  • Did you learn something new from this page?
  • yesno