Su daugiau nei 15 renginių judėjimas Slow Food jungiasi prie Europos „Gero maisto – geros žemdirbystės“ dienų

Antrus metus iš eilės judėjimas Slow Food jungiasi prie spalio mėnesį vykstančių Europos „Gero maisto – geros žemdirbystės“ dienų. Slow Food grupės organizuoja daugiau nei 15 renginių vakarų, centrinėje ir šiaurės Europoje – Italijoje, Rumunijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Suomijoje ir Kroatijoje.

Judėjimas „Geras maistas –  gera žemdirbystė“ vienija daugiau nei 300 Europos organizacijų, kurios siekia, kad Europos maisto ir žemės ūkio sistemos palaikytų smulkiuosius ūkininkus, kaimo vietovių plėtrą, bei saugotų dirvą, vandenį, ekosistemas ir biologinę įvairovę.

Slow Food renginiai prasidės pirmąjį spalio savaitgalį. Istrijos regione, Kroatijoje, rengiamos trijų dienų dirbtuvės ir debatai apie tvarų vystymąsi ir Europos Bendrą žemės ūkio politiką (BŽŪP), edukacinį renginį vietiniame Straupės (Latvija) turguje rengs Baltijos šalių Slow Food nariai, tuo metu Slow Food Västnyland Fiskare (Suomija) kvies į kasmetinį 8 tūkstančius lankytojų sutraukiantį renginį, kuris didžiausią dėmesį skiria gero, švaraus ir sveiko maisto svarbai.

Spaliui įpusėjus, Slow Food Youth Network (SFYN) Vokietijos ir Nyderlandų pasienyje surengs pikniką, per kurį bus aptariamos visai Europos sąjungai būdingos maisto ir žemės ūkio problemos. Tuo metu Slovakijoje, Čekijoje ir Prancūzijoje bus rengiamos diskusijos apie tvarią maisto produkciją, trumpos maisto tiekimo grandinės svarbą, žemės ūkio įtaką klimato kaitai ir aplinkai.

„Džiaugiamės galėdami prisijungti prie Europos „Gero maisto – geros žemdirbystės“ dienų su gausybe renginių įvairiose Europos šalyse. Šie metai Europai ypač svarbūs dėl rengiamos BŽŪP reformos, kuri nulems ES žemės ūkio ateitį. Deja, bet kol kas šia reforma ir toliau remiamas intensyvus žemės ūkis. Todėl gyvybiškai svarbu, kad Europos piliečiai būtų aktyvūs ir išsakytų savo nuomonę, o jų reikalavimai būtų išgirsti Europos politikų“, – sako Rachele Lodi, Slow Food tarptautinės tarybos narė Europai.

Per  Europos „Gero maisto – geros žemdirbystės“ dienų renginius, Slow Food grupės kartu su kitomis Europos organizacijomis, lankytojų specialiuose renginio atvirukuose prašys užrašyti savo gero maisto ir žemės ūkio viziją Europai. Spalio 22 d., per Europos parlamento sesiją Strasbūre, ES piliečių žinutės ir prašymai bus perduoti parlamento nariams.

Europos parlamentas ir nacionalinės vyriausybės turi priimti ypač svarbų sprendimą dėl BŽŪP reformos, kuri turėtų būti pradėta įgyvendinti 2020 metais. BŽŪP skiriama 40 procentų viso ES biudžeto. „Gero maisto – geros žemdirbystės“ judėjimas siekia, kad BŽŪP užtikrintų teisingas pajamas ūkininkams, sukurtų veiksmingas priemones biologinės įvairovės nykimui stabdyti, pesticidų, antibiotikų, cheminių trąšų vartojimo mažinimui, taip pat – atsisakytų intensyvios gyvulininkystės, sumažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Daugiau informacijos:
Indrė Anskaitytė [email protected]

Slow Food Press Office
Paola Nano <[email protected]>

1989 m., siekiant sustabdyti vietos maisto kultūrų ir tradicijų nykimą ir sukurti atsvarą kylančiai greito maisto bangai, vietos bendruomenių pagrindu įkurta organizacija Slow Food. Per savo veiklos metus Slow Food išaugo į globalų judėjimą, vienijantį milijonus žmonių daugiau nei 160 šalių. Organizacija siekia, kad kiekvienas žmogui būtų pasiekiamas geras, sveikas ir teisingas maistas.

  • Did you learn something new from this page?
  • yesno