“Море: спільне благо” – така тема заходу Slow Fish 2019 в Генуї

Програма цієї події зараз на сайті: https://slowfish.slowfood.it/en/

Дев’яте проведення події Slow Fish – міжнародної акції, присвяченої світу риби та морських екосистем, організованої асоціацією Slow Food та регіоном Лігурія – відбудеться в Порто Антіко міста Генуї, у Італії, з  9 по 12 травня 2019 року.

Темою цього разу буде Море:  спільне благо. Море – це джерело їжі і природних ресурсів, це транспортні шляхи і джерело енергії, воно пов’язує CO2 і виділяє кисень, воно надає людям можливість працювати. Більш ніж 60 мільйонів людей в світі працюють в рибопромисловому секторі, але, на жаль, море дуже часто розглядають як дармове багатство: для кожного з нас прийшов час діяти, з тим щоб захистити його для майбутніх поколінь.

Серед основних факторів, що загрожують морю, знаходяться зміни клімату та їх наслідки щодо морів, забруднення пластиком, мікропластиками та іншими хімікаліями, збиток, що наноситься людською діяльністю прибережним зонам і природним місцям проживання морських форм життя, невпорядкований вилов риби, який привів до загрози існуванню окремих видів, таких як блакитний тунець,  роль жінок в рибному промислі. Всі ці теми будуть в центрі дебатів на подіях Slow Fish з метою надання громадськості конкретних відповідей відносно визначення заходів, які необхідні для протидії цим чинникам в повсякденній діяльності, допомозі у виборі видів морської їжі залежно від сезону, які здоровіші і смачніші для нашої дієти і як їх приготувати.

100 міжнародних делегатів прийдуть з середземноморського узбережжя (Італія, Франція, Мальта, Марокко, Іспанія, Туніс і Туреччина), з Центральної та Латинської Америки  (Колумбія, Еквадор, Мексика), зЯпонії,, Росії, Південної Кореї, Бельгії, Данії , Норвегії, Великобританії, Ірландії , та Південної Африки. Це рибалки і представники торговельних асоціацій, працівники місцевих адміністрацій, дослідники і кухарі, експерти і розповсюджувачі знань: люди, життя яких залежить від моря.

Під час Slow Fish буде багато цікавих курйозів і історій, таких як “спадкоємці сирен” з Південної Кореї – жінки, які пірнають на глибину 15 – 20 метрів і можуть залишатися в апное більше двох хвилин, або турецькі делегати з Gökova Bay (Затока Геко́ва), котрі організовують фестиваль продовольства, присвячений інвазивним видам, що призвели до збільшення доходів риболовецьких кооперативів майже на 200%.

Slow Fish Arena(Арена Slow Fish) стане епіцентром дебатів нинішнього заходу, на якому делегати зможуть розповісти відвідувачам про свою роботу і передовий досвід. Італійські шеф-кухарі і кухарі інших країн проводитимуть різні Dinner Dates(Відкриті обіди), а Taste Workshops(Дегустаційні семінари) будуть присвячені морським тематикам і продуктам. Дім Slow Food стане місцем організації інтерактивного маршруту з інформацією про морське біорізноманіття, про наш вибір їжі і про кліматичні зміни, під назвою Fish ‘n Tips (Риби та поради), а також різні Cooking Schools (Школи кухарського мистецтва) за участю кухарів Альянсу Slow Food. Marketplace (Ринковий майданчик) збере виробників, і на ньому буде влаштована справжня Kitchen (кухня), де щодня відбуватимуться різноманітні швидкі приготування страв. На Piazza delle Feste (Площі Свят) встановлять Fucina Pizza & Pane (кузню) і розмістять Енотеку (продаж марочних вин). Відвідувачі отримають можливість відкрити для себе смачні делікатеси в зоні Street Food and Food Trucks (Вуличної їжі і Мобільних кафе) і насолодитися асортиментом авторського (крафтового) пива.

Регулярно перевіряйте веб-сайт Slow Fish 2019, де останні новини знаходяться в Інтернеті за адресою: https://slowfish.slowfood.it/en/

Представникам преси можна звертатися за акредитацією тут.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь до:

Міжнародний прес-офіс Slow Food: Paola Nano та Giulia Capaldi

[email protected] – моб.: +39 329 8321285

Regione Liguria (Регіон Лігурія): Jessica Nicolini

[email protected] – моб.: +39 340 3964399

Slow Food – це масова громадська організація, яка прагне до того, щоб смачна і корисна їжа була доступна кожному, приносила користь тим, хто її вирощує, і всій планеті. У її роботі бере участь понад мільйон активістів, кухарів, експертів, молоді, фермерів, рибалок та науковців в більш ніж 160 країнах.

Slow Fish. Під час події Slow Fish, що проводиться раз на два роки в Генуї (Італія), науковці, дослідники, дрібні рибалки, представники державних органів та ентузіасти зустрічаються для обговорення екобезпечного рибальства та виробництва, відповідального вжитку рибних ресурсів та здоров’я морських та прісноводних екосистем. Просторий ринок, конференції, зустрічі, семінари і дегустації роблять його унікальним заходом, повністю присвяченим світу риб. Подія відбувається раз на два роки, в непарні роки. Slow Fish організовується асоціацією Slow Food і регіоном Лігурія під патронатом міста Генуя та італійського міністерства охорони навколишнього середовища, землі та моря, за підтримки Генуезької торгової палати та участі MIPAAF (Міністерство сільськогосподарської, продовольчої і лісової політики Італії). Його реалізація стала можливою завдяки численним спонсорам, включаючи Офіційних Партнерів: Agugiaro & Figna Molini, BBBell, Iren, Pastificio di Martino, Quality Beer Academy, Unicredit.

  • Did you learn something new from this page?
  • yesno